Komunikat nr 4… kilka rad :)

Miejsce startu.

W sobotę, 26 czerwca ruszycie na trasę Pyry. Pisaliśmy o tym we wcześnieszym komunikacie, ale… ponawiamy apel. Osoby przyjeżdżające na start samochodami pozostawiają auta na wyznaczonych do tego miejscach. Nie ma możliwości parkowania PRZY bazie (obok świetlicy), na drodze dojazdowej do świetlicy, czy na wjazdach okolicznych posesji. Prosimy o respektowanie tego apelu i stosowanie się do wskazań organizatorów. 

W piątek od 16 do 19.30 wydajemy pakiety startowe. Jeśli ktoś przyjedzie w sobotę dopiero – dostanie pakiet przed wyścigiem. Prosimy pamiętać, że trzeba gdzieś będzie schować koszulkę finishera… dobrze więc nie stawiać się na ostatnią chwilę.

Przed startem dostaniecie od nas tracker GPS. Będzie można Was śledzić na ekranie komputera (lub urządzeń mobilnych). Linki zostaną opublikowane wkrótce. Tracker nie pozwala na nawigowanie – tu musicie mieć własne urządzenie. Ślad trasy jest do pobrania ze strony Pyry.

Poza tym przed startem dostaniecie od nas drożdżówkę, banana, wodę, batonik, O resztę musicie zadbać sami…

Trasa

Pyra to 307 km. Sporo terenu, który, zważywszy na upały, jakie jeszcze niedawno lały się z nieba… mogł zrobić się suchy. Lub bardzo suchy. Sugerujemy (choć sami objeżdżaliśmy trasę na oponach 38C) założenie opon 40C. Zabierzcie niezbędne rzeczy i zestawy naprawcze, bo trasa omija większe miasta i… szkoda byłoby przerywać wyścig z powodu awarii, której nie da się (a można byłoby) usunąć.

Przypominamy o prośbie dotyczącej leśnej bramy (około 180 km) – po jej minięciu powinniście, o ile to będzie możliwe, ją zamknąć za sobą. 

Trasa nad Wartą… na powrocie. Ważne: na 259 km zjedziecie w teren (a dla części osób to już będzie późna pora wieczorna lub nocna)… lepiej wjechać na ten odcinek zaprowiantowanym. Stacja BP w Śremie (na śladzie), lub BP za Śremem (900 metrów od śladu) to ostatnia szansa… Potem dopiero Kórnik, a i tam nie będzie łatwo… Zaplanujcie to!

Bliskość wody sprzyja komarom… oczywiście, jak się szybko jedzie, to nie dogonią, ale… czasami trzeba się zatrzymać na krócej (bo tak) lub dłużej (jakaś awaria typu snejk np)… i wtedy lepiej mieć coś ze sobą na te upierdliwce.

O wymogach regulaminowych nie wspominamy dodatkowo – każdy czytał i wie, co powinien mieć na trasie ze sobą.

Meta!

Czekamy na Was w bazie Prusinowie. Z posiłkiem, piciem, arbuzami, zimnym piwem zwycięzcy, medalem i nagrodami od Sponsorów. Tak, najlepsi zostaną nagrodzeni, ale … nie tylko. Nagrody (o nich będzie osobny post) dostaną również zawodnicy od 10 do 100 miejsca (czyli 10 nagród dla 10 finiszerów, licząc  co 10  osób). 

Pogoda dopisze… miejsce piknikowe jest… CZEKAMY NA WAS! 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *