Start / meta: Kórnik, Pl. Niepodległości.

Długość: 35 km.

Stosunek teren / asfalt: 82% (29 km/6 km).

Stopień trudności: niski

“Trzy Jeziora” to krótsza, a przez to i jedna z łatwiejszych tras terenowych wokół Kórnika. Mimo, iż spora jej część wypada w terenie (asfaltowa nawierzchnia to jedynie 6 km szlaku). Zaczyna się na kórnickim rynku (pl. Niepodległości), potem biegnie Promenadą im. W. Szymborskiej w kierunku północnym. Gdy Gmina zakończy inwestycję związaną z budową promenady – będzie nią można objechać całe jezioro, jednak póki co szlak wyprowadza rowerzystów na ul. Poznańską (kilkaset metrów), by zaraz przy sklepie Biedronka znowu wprowadzić jadących na wiodącą na Błonia ścieżkę rowerową. Wjeżdżamy w las, inaczej niż w przypadku “Bnińskiej Sześćdziesiątki” jedziemy nie wzdłuż wybrzeża jeziora, ale drogą szutrową przez las. I tu uwaga: w razie korzystania z tego szlaku po dużych opadach deszczu lepiej jednak jechać na Ścieżkę Zdrowia (takie są oznaczenia w lesie) właśnie nad jeziorem, a nie wg śladu, bo końcówka trasy przez Zwierzyniec wypadnie w miejscu sporego błota. Gdy jest sucho – trasa jest idealna. 

Za szlabanem, przy ogródkach działkowych skręcamy w kierunku zachodnim, polną drogą docieramy do DW 434, którą przekraczamy i wybieramy trasę w lewo, w kierunku wsi Konarskie. Zawracamy w kierunku Bnina, jedziemy przez las, by znowu przekroczyć DW 434 i wjechać na Osiedle Przylesie. Tam wjeżdżamy w las, dojeżdżamy do skrzyżowania przy leśniczówce i ładną szutrową drogą jedziemy w kierunku Błażejewa. Do samej wsi jednak nie dotrzemy – wcześniej odbijemy w kierunku południowym, by ładną leśną drogą dotrzeć do Jezior Wielkich. Po kilkusetmetrowej przejażdżce asfaltem znowu zjeżdzamy na ubity szutr, który poprowadzi nas do Pomnika Przyrody zwanego “Dab Dziaduś” – mijamy go, przejeżdżając ścieżką między jeziorem “Jeziory Wielkie” a “Jeziory Małe”. Wyjeżdżamy z lasu ulicą Spacerową w Łęknie i kierujemy się na asfaltową drogę ku Jeziorskim Hubom. Kilkadziesiąt metrów za krzyżem zjeżdżamy z asfaltu na szutr, który doprowadzi nas do Śniecisk. Tu po prawej widać pięknie położony, zabytkowy kościółek drewniany z 1767 roku. Ze Śniecisk wyjeżdżamy w stronę Jaszkowa, wjeźdżamy do wsi, by na jej drugim końcu zjechać na polną drogę w kierunku Kórnika. 

Początkowo jest to ubita gruntówka, która nagle zmienia się w wąską, acz bardzo dobrą asfaltową drogę. Takim trochę misz-maszem nawierzchniowym docieramy w końcu do wsi Biernatki, dalej Aleją Flensa i ul. Parkową mkniemy ku… Promenadzie nad Jeziorem Kórnickim. Mijamy zamek i arboretum, po czym wyjeżdżamy na rynek.